REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Katowice Airport zakończył się drugi etap budowy parkingu P4artykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport zakończył się drugi etap budowy parkingu P4
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – oddało do użytku kolejną inwestycję realizowaną w ramach programu rozwoju infrastruktury na lata 2024–2032. Zakończył się drugi etap budowy parkingu terenowego „P4”, zlokalizowanego w południowo-wschodniej części lotniska. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniósł 11 mln zł.
Accolade rozbudowuje park logistyczny w Kielcach i tworzy nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Accolade rozbudowuje park logistyczny w Kielcach i tworzy nowe miejsca pracy
Świętokrzyski rynek nieruchomości komercyjnych rośnie w siłę. Inwestor instytucjonalny Accolade oficjalnie sfinalizował kolejny etap rozbudowy kompleksu Park Kielce, oddając do użytku nowoczesny obiekt o powierzchni przekraczającej 13 400 mkw.
[Wrocław] Co wrocławianie myślą o Promenadach Wrocławskich?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Co wrocławianie myślą o Promenadach Wrocławskich?
Vantage Development, inwestor odpowiedzialny za Promenady Wrocławskie, przeprowadził sondaż i ankiet...
100 dni do Euro: Inwestycje w miastach częściowo gotoweartykuł
Pokaż artykuł
100 dni do Euro: Inwestycje w miastach częściowo gotowe
Do mistrzostw Euro 2012 pozostało 100 dni. Miasta-gospodarze podsumowują gotowe inwestycje drogowe o...
[Wrocław] Lada dzień wezmą się za obniżanie krawężników. Rowerzystom ma być łatwiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Lada dzień wezmą się za obniżanie krawężników. Rowerzystom ma być łatwiej
Za drugim podejściem udało się podpisać umowę z firmą, która zajmie się dostosowaniem blisko 30 kraw...
Dawny budynek CK Agora na Karłowicach czeka przebudowa. Kolejny wniosek złożonyartykuł
Pokaż artykuł
Dawny budynek CK Agora na Karłowicach czeka przebudowa. Kolejny wniosek złożony
Inwestor, spółka Citronex I, wchodząca w skład grupy kapitałowej Citronex,  złożył 4 września p...
[mazowieckie] Czy mieszkańcy Baranowa wzbogacą się dzięki budowie lotniska?artykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Czy mieszkańcy Baranowa wzbogacą się dzięki budowie lotniska?
Rząd zdecydował, że pod Warszawą, na terenie niewielkiej gminy wiejskiej Baranów (powiat grodziski)...
Wrocław: Wraca ruch na Hubską. Ile w rzeczywistości będzie kosztować budowa torowiska?artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Wraca ruch na Hubską. Ile w rzeczywistości będzie kosztować budowa torowiska?
Pojazdy i piesi mają wrócić na wyremontowany odcinek ulicy Hubskiej jutro, a tramwaje – w czerwcu. J...
Panattoni z realizacjami blisko 70 000 mkw. dla Regesty. W regionie Trójmiasta firma logistyczna wynajęła swój największy magazynartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z realizacjami blisko 70 000 mkw. dla Regesty. W regionie Trójmiasta firma logistyczna wynajęła swój największy magazyn
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, jest partnerem spółki REGESTA w jej ekspansji. Spółka logistyczna, która niedawno wynajęła od dewelopera 33 000 mkw. w Rudzie Śląskiej, teraz podpisała kolejną umowę – na wynajem niemal 36 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East V. To największe powierzchnie wykorzystywane przez Regestę, oznaczają podwojenie dotychczasowego zaplecza magazynowego firmy. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków w woj. lubelskim
Ponad 120 pociągów zatrzymało się na nowym przystanku w Żurawnicy między Zamościem a Szczebrzeszynem. To kolejny, piąty obiekt po Wólce Niedzieliskiej, Niedzieliskiej Kolonii, Szczebrzeszynie Miasto i Długim Kącie, który zapewnia wygodny dojazd do pracy i szkół na linii kolejowej 69. Przystanek powstał w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich nabiera kształtów. Robert Lewandowski partnerem biznesowym [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich nabiera kształtów. Robert Lewandowski partnerem biznesowym [WIZUALIZACJE]
8 maja br. na terenie budowy Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego etapu jednej z najbardziej wizjonerskich inwestycji w kraju – Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich. Partnerem biznesowym przedsięwzięcia jest Robert Lewandowski. W wydarzeniu wzięły udział medalistki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – Julia Szeremeta i Daria Pikulik, osobiście wmurowując kamień węgielny pod budowę miejsca, które już niedługo stanie się ich nowym domem. Wśród gości nie zabrakło również innych znanych sportowców: Natalii Maliszewskiej czy Aidy Belli. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na IV kwartał 2026 roku.
ORLEN pozyskał 2,5 mld złotych na zielone inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN pozyskał 2,5 mld złotych na zielone inwestycje
ORLEN z powodzeniem przeprowadził emisję zielonych euroobligacji o wartości 600 mln euro. Oferta spółki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – popyt aż 2,5-krotnie przewyższył wielkość emisji. Koncern wykorzysta pozyskane środki na sfinansowanie transformacji energetycznej oraz działania łagodzące skutki zmian klimatu.
Unijne wsparcie na budowę dróg ekspresowych S6 Koszalin - Słupsk oraz S19 Lublin - Lubartów Północartykuł
Pokaż artykuł
Unijne wsparcie na budowę dróg ekspresowych S6 Koszalin - Słupsk oraz S19 Lublin - Lubartów Północ
Znakomite informacje. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała unijne wsparcie na budowę dróg ekspresowych S6 Koszalin - Słupsk oraz S19 Lublin - Lubartów Północ. Oznacza to, że Dyrekcja ma już 17 inwestycji z umowami o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Ich łączna wartość to 22,7 mld zł, a dofinansowanie unijne wynosi 9,8 mld zł. Jest to już ponad 50 proc. alokacji przyznanej GDDKiA w ramach FEnIKS.
ORLEN z unijnym grantem na projekty wodorowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN z unijnym grantem na projekty wodorowe w Polsce
Realizowany przez ORLEN i konsorcjum 17 partnerów międzynarodowy projekt HySPARK jako pierwszy w Polsce pozyskał finasowanie z unijnego programu Clean Hydrogen Partnership. Środki w wysokości blisko 9 mln euro zostaną przeznaczone między innymi na wyprodukowanie pojazdów wodorowych oraz ich przetestowanie na potrzeby lotniska Chopina i warszawskiej komunikacji miejskiej.
ARP S.A. rozpoczyna budowę fabryki wież wiatrowych w Gdańsku. Powstanie 500 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. rozpoczyna budowę fabryki wież wiatrowych w Gdańsku. Powstanie 500 miejsc pracy
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
W fabrykach Toyoty na Dolnym Śląsku powstały napędy hybrydowe do ponad 220 000 zelektryfikowanych Yarisów i Yarisów Crossartykuł
Pokaż artykuł
W fabrykach Toyoty na Dolnym Śląsku powstały napędy hybrydowe do ponad 220 000 zelektryfikowanych Yarisów i Yarisów Cross
W tym roku w fabrykach Toyoty na Dolnym Śląsku powstały napędy hybrydowe do ponad 220 000 zelektryfikowanych Yarisów i Yarisów Cross, a także silniki i skrzynie biegów do benzynowych wersji obu modeli.
Nowe miejsca pracy. Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje w Lublinie
Medisept, lider produkcji medycznych środków dezynfekcyjnych w Polsce, rozpoczął 25 października br. kolejny etap ambitnych inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie. Do Lublina dotarł właśnie nowoczesny, potężny mieszalnik o pojemności 30 tysięcy litrów, służący do produkcji płynów oraz żeli do dezynfekcji i mydeł.
Veolia z nową inwestycją w Świeciuartykuł
Pokaż artykuł
Veolia z nową inwestycją w Świeciu
Kolejna inwestycja Grupy Veolia w Polsce. Tym razem w województwie kujawsko-pomorskim. 9 kwietnia 2025 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę kotła biomasowego oraz dwóch silników kogeneracyjnych w ciepłowni w Świeciu. Tym samym Veolia Północ z Grupy Veolia term rozpoczęła kolejny etap procesu dekarbonizacji miejskiego systemu ciepłowniczego
W Polsce planowana jest budowa nowoczesnej fabryki amunicji rakietowejartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce planowana jest budowa nowoczesnej fabryki amunicji rakietowej
W najbliższym czasie na terenie Polski może powstać nowoczesna fabryka amunicji rakietowej, obejmująca wyrzutnie rakietowe z pociskami kierowanymi. Inwestycja ta stanowi jeden z priorytetowych projektów państwowych w zakresie obronności. Rozpatrywanych lokalizacji jest kilka.
REKLAMA